Szkolenia dla nauczycieli

Trwa nabór na szkolenia dla nauczycieli „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”

Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczynają kolejny cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

Szkolenia zostały zaplanowane na dwa lata. W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadzone zostaną wykłady i warsztaty poruszające zagadnienia walki o niepodległość począwszy od konfederacji barskiej, a skończywszy na odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W kolejnym roku (2018/2019) zajęcia będą dotyczyły kształtowania się państwa polskiego do czasu uchwalenia konstytucji marcowej oraz walki o jego granice.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniach oraz  przeprowadzą zajęcia związane z ich tematyką otrzymają stosowne certyfikaty.

Materiały źródłowe dotyczące poszczególnych tematów szkoleń będą sukcesywnie zamieszczane na stronie http://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/szkolenia-dla-nauczycie/zmagania-o-niepodleglos

Szkolenia odbędą się w kilkunastu miastach w Polsce. W celu zgłoszenia się oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących planowanych zajęć należy skontaktować się z koordynatorami w oddziałach i delegaturach IPN.

 

Koordynatorzy szkoleń dla nauczycieli

„Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Białymstoku

dr Waldemar Wilczewski

waldemar.wilczewski@ipn.gov.pl

tel. 85 664 57 85

 

  • Delegatura IPN w Olsztynie

Dawid Zagził

dawid.zagzil@ipn.gov.pl

tel. 89 521 48 14

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Gdańsku

Bartosz Januszewski

bartosz.januszewski@ipn.gov.pl

tel. 58 668 49 11

 

  • Delegatura w Bydgoszczy

Grzegorz Kacprzak

grzegorz.kacprzak@ipn.gov.pl

dr Kamila Churska-Wołoszczak

kamila.churska@ipn.gov.pl

tel. 784 465 020

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Katowicach

Ewelina Małachowska

ewelina.malachowska@ipn.gov.pl

tel. 32 207 07 14

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie

Dariusz Gorajczyk

dariusz.gorajczyk@ipn.gov.pl

tel. 12 211 70 25

 

  • Delegatura IPN w Kielcach

dr Michał Zawisza

michal.zawisza@ipn.gov.pl

tel. 696 826 381

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie

Agnieszka Skura

agnieszka.skura@ipn.gov.pl

tel. 81 536 34 58

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Łodzi

Magdalena Zapolska-Downar

magdalena.zapolska-downar@ipn.gov.pl

tel. 42 616 27 37

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Poznaniu

dr Katarzyna Florczyk

katarzyna.florczyk@ipn.gov.pl

tel. 61 835 69 64

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Rzeszowie

Jakub Izdebski

jakub.izdebski@ipn.gov.pl

tel. 17 860 60 53

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie

dr Zofia Fenrych

zofia.fenrych@ipn.gov.pl

tel. 91 312 94 08

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Warszawie

dr Dariusz Gałaszewski

dariusz.galaszewski@ipn.gov.pl

tel. 22 860 70 46

 

  • Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej we Wrocławiu

Iwona Demczyszak

iwona.demczyszak@ipn.gov.pl

tel. 71 326 97 45

Liczba wejść: 259, od 27.11.2017