Kościół

„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”

Wystawa i paczka edukacyjna przygotowane przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty skomponowaliśmy okolicznościową wystawę. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej 100 lecie niepodległości Polski.

Wystawę będzie można oglądać przed warszawską Galerią Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu 25. Zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie 16 października o godzinie 13:00.

Ruszamy też wkrótce z kolejną edycją „Paczki edukacyjnej” – zapraszamy szkoły, centra kultury i inne ośrodki edukacyjne do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Do rozesłania mamy 250 paczek z wystawą. Dla tych, którzy nie zdążą z wypełnieniem formularza zamieszczamy w tym miejscu wystawę w formie elektronicznej do ściągnięcia i samodzielnego wydruku.

 

Pliki do pobrania

Liczba wejść: 6502, od Data publikacji 10.10.2018