Aplikacja "Amnestia"

Aplikacja komiks „Amnestia” na telefony i tablety z systemem Android

Komiks „Amnestia” jest jednym z rozdziałów książki „Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-1950”, a zarazem samodzielną aplikacją multimedialną do pobrania na komputery i mobilne urządzenia telekomunikacyjne – smartfony, tablety, telefony komórkowe itp.

 
 

Zawartość komiksu stanowi kilkadziesiąt tablic graficznych przedstawiających historię rozbicia więzienia w Radomiu we wrześniu 1945 r. przez antykomunistyczne oddziały Stefana Bembińskiego „Harnasia”. Akcja ta przyniosła uwolnienie prawie 300 więźniów, przetrzymywanych w nieludzkich warunkach przez komunistyczny aparat represji, i uchodzi za jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii powojennej partyzantki na ziemi radomskiej.

Koncepcję plastyczną, rysunki i scenariusz komiksu opracował radomski plastyk Przemysław Ochnia przy współpracy historyków z radomskiej delegatury IPN, aplikację elektroniczną zaś, wraz z towarzyszącym jej filmem reklamowym, Magdalena Śladecka i Grzegorz Gałęzowski, pracownicy lubelskiego oddziału IPN.

 

POBIERZ APLIKACJĘ Z GOOGLE PLAY (27 MB):


 

Liczba wejść: 91406, od Data publikacji 20.02.2017