Publikacje

Aplikacja komiks „Radomski Czerwiec ‘76” na telefony i tablety z systemem Android

Komiks „Radomski Czerwiec '76", wydany w 2013 roku przez IPN, jest ilustrowanym opisem wydarzeń, jakie rozegrały się w czerwcu 1976 r. w Radomiu. Publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej na telefony i tablety z systemem Android.

Na kilkuset planszach komiksu pokazano najbardziej dramatyczne momenty protestu, od strajku w Zakładach Metalowych im. gen. Waltera w Radomiu, przez walki na ulicach miasta, po pomoc, jakiej represjonowanym robotnikom udzielali działacze Komitetu Obrony Robotników. Wydarzenia te czytelnik śledzi przez pryzmat losów postaci historycznych oraz zwykłych radomian.

Aplikacja komiksu jest przeznaczona wyłącznie na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android.

Można ją pobrać ze strony Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.ipn.Czerwiec76

Koncepcję plastyczną, rysunki i scenariusz komiksu opracował radomski plastyk Przemysław Ochnia przy współpracy historyków z Biura Edukacji Publicznej IPN – dr. Pawła Sasanki i Arkadiusza Kutkowskiego. Wersja na telefony i tablety wzbogacona została o warstwę dźwiękową. Głosu postaciom użycza m.in. Waldemar Ochnia – prywatnie ojciec Przemysława Ochni, autora komiksu. Aplikację elektroniczną przygotowali: Magdalena Śladecka i Grzegorz Gałęzowski z lubelskiego oddziału IPN.

Uwaga! Korzystając z tej strony akceptują Państwo regulamin Biblioteki Cyfrowej.

Liczba wejść: 43884, od Data publikacji 22.06.2017