Nawigacja

Przegląd filmowy Echa Katynia

Projekcja filmu The Officer's Wife

 

Od 2010 roku Instytut Pamięci Narodowej corocznie w kwietniu organizuje przegląd filmowy Echa Katynia. W repertuarze znajdują się dzieła reżyserów polskich i zagranicznych, będące refleksją nie tylko nad Zbrodnia Katyńską, ale także nad innymi zbrodniami systemu komunistycznego. Emitowane produkcje odnoszą się  nie tylko do relacji świadków zbrodni, konstrukcji sowieckiego systemu terroru, ale również dramatów rodzin ofiar zbrodni.
 
Niektóre z zagranicznych filmów wyświetlanych przez IPN podczas przeglądu Echa Katynia nie zostały jeszcze wyemitowane w żadnej z polskich stacji telewizyjnych.
 
Istotnym elementem spotkań filmowych są dyskusje panelowe z udziałem reżyserów, dyplomatów, naukowców, dziennikarzy, producentów filmowych, a także członków rodzin zamordowanych. Dyskusje odbywają się tuż po projekcjach, a wymiana poglądów między panelistami, prezentującymi różne punkty widzenia jest dodatkowym walorem przeglądu.
 
Projekcje i dyskusje panelowe odbywają się w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia im. J. Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Wstęp wolny.
 
Kolejna edycja przeglądu filmowego odbędzie się w kwietniu 2013 r.

 

3. przegląd filmowy Echa Katynia – Warszawa, 11–13 kwietnia 2012

2. przegląd filmowy Echa Katynia – Warszawa, 13–15 kwietnia 2011

1. przegląd filmowy Echa Katynia – Warszawa, 12–16 kwietnia 2010

Liczba wejść: 39805, od Data publikacji 16.11.2012
do góry