Nawigacja

Konkurs „Polska. Węgry. 1956”

Konkurs „Polska. Węgry. 1956”

W tym roku przypada 60. rocznica wydarzeń 1956 roku – buntu społecznego w Polsce i antysowieckiego powstania na Węgrzech. W związku z tym Instytut Pamięci Narodowej ogłasza konkurs na scenariusz lekcji lub zajęć tematycznych poświęconych tej problematyce.

Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli szkolnych i wykładowców akademickich oraz studentów zaangażowanych w działania edukacyjne na polu najnowszej historii Polski.

Wydarzenia polskiego października nierozerwalnie łączą się z wypadkami na Węgrzech zwanymi powstaniem lub rewolucją. Przypadająca w tym roku rocznica jest okazją do zwrócenia na nie większej uwagi, gdyż mimo przemian politycznych w obu krajach, kwestia protestu przeciwko dominacji sowieckiej i narzuconym regułom życia społeczno-ekonomicznego w byłych państwach bloku wschodniego wciąż jest zbyt mało znana i niedostatecznie naświetlona. Pragniemy, aby konkurs spowodował większe wyeksponowanie powyższego zagadnienia zarówno w powszechnej świadomości jak i w procesie kształcenia.

Nagrodą w konkursie, poza dyplomami dla zwycięzców i zaświadczeniami dla wszystkich uczestników, będzie konwersatorium historyczne na Węgrzech w październiku 2016 roku.

Prace konkursowe (projekt scenariusza wraz ze skanem wydrukowanej i podpisanej metryczki pracy) należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej do dnia 20 czerwca 2016 r.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia do konkursu jest wypełnienie poniższego elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONKURSU POLSKA. WĘGRY. 1956

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej do 15 lipca 2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Pliki do pobrania

Liczba wejść: 23206, od Data publikacji 28.03.2016
do góry