Kalendarium historyczne

Ziemia zbliża się do mnie. Generał Elżbieta Zawacka „Zo” i Cichociemni

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „ZIEMIA ZBLIŻA SIĘ DO MNIE. GENERAŁ ELŻBIETA ZAWACKA „ZO" I CICHOCIEMNI"

W związku z uchwałą Sejmu z 22 grudnia 2015 r. ustanawiającą rok 2016 Rokiem Cichociemnych Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Łodzi wraz z Muzeum Miasta Łodzi organizują ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  Ziemia zbliża się do mnie. Generał Elżbieta Zawacka „Zo” i  Cichociemni. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o formacji cichociemnych i postaci gen. Elżbiety Zawackiej „Zo” na tle historii Polski w latach II wojny światowej. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym trzyosobowe drużyny przygotowywują projekt multimedialnej gazetki szkolnej poświęconej cichociemnym i/lub gen. E. Zawackiej. Zadanie to ma na celu nie tylko zainteresować tematem konkursu, ale również kształcić umiejętność pracy z publikacjami naukowymi, tekstami źródłowymi oraz pisania krótkich form dziennikarskich. Autorzy najlepszego projektu zostaną nagrodzeni.

W drugim etapie spotka się 18 drużyny, których prace oceniono najwyżej. Rywalizować będą w turnieju sprawdzającym wiedzę o życiu gen. E. Zawackiej, historii cichociemnych oraz dziejów Polski w latach II wojny światowej (m.in. Polskie Państwo Podziemne, Rząd RP na uchodźstwie). Organizatorzy Konkursu zapewniają nocleg dla każdego zespołu wraz z opiekunem oraz przewidują cenne nagrody rzeczowe.

Terminy:

  • zgłaszania uczestników: do 20 września 2016 r.
  • nadsyłania prac – do 24 października 2016 r.
  • finał konkursu –24 listopada 2016 r.

kontakt:
Magdalena Zapolska-Downar
Tel. 42 616-27-37
magdalena.zapolska@ipn.gov.pl

 

Liczba wejść: 17886, od Data publikacji 06.09.2016