Nawigacja

Regionalne

IV Regionalny Konkurs Historyczny „Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku”

W roku szkolnym 2015/2016, po raz czwarty w skali wojewódzkiej, zapraszamy młodzież podlaskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie historycznym „Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku”. Zadaniem uczestników będzie poznanie i wykazanie się wiedzą na temat struktury, działalności, podejmowanych akcji zbrojnych, dowódców, zwycięstw i poniesionych ofiar przez największą organizację zbrojną polskiego podziemia w latach II wojny światowej oraz jej następczyń.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego zgłoszeni przez dyrektorów do dnia 7 marca 2016 r. Konkurs składa się z dwóch części: eliminacji pisemnych zaplanowanych na pierwszą połowę kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem oraz etapu ustnego w drugiej połowie kwietnia 2016 r. w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Szczegółowych informacji udziela Karol Usakiewicz (karol.usakiewicz@ipn.gov.pl , tel. 85 664 57 87). Dokumentacja konkursowa – karta zgłoszenia, oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz regulamin – będzie dostępna w formie elektronicznej na stronie www.pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy  oraz na stronach Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Organizatorami IV Regionalnego Konkursu Historycznego „Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku” są: Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku i Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Podlaski Kurator Oświaty i Starosta Wysokomazowiecki.

Pliki do pobrania

Liczba wejść: 24151, od Data publikacji 20.10.2015
do góry