Nawigacja

Gry

Jedną z form działalności edukacyjnej, którą kierujemy do młodszych odbiorców, są gry. Pozwalają one przyswajać wiedzę historyczną przy okazji dobrej zabawy.
Więcej

„Polskie Państwo Podziemne”

Edukacyjna gra historyczna powstała w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszych struktur Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada 27 września 2019 r. oraz ściśle wpisuje się w harmonogram rocznic związanych z wybuchem II wojny światowej.

Więcej

ZnajZnak – Kresy

Nie da się zrozumieć Polski bez wiedzy o Kresach. „ZnajZnak – Kresy" to kolejna część popularnej serii gier IPN. Gra pozwala poznać pogranicze dawnej Polski.

Więcej

Niepodległa

Jesienią 2018 r. Instytut Pamięci Narodowej uczci 100-lecie odrodzenia Polski niezwykłą grą planszową. Jej przedmiotem jest odtworzenie walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Więcej

ZnajZnak – Felismered?

Mamy nadzieję, że edukacyjna gra historyczna „ZnajZnak — Felismered?”, oparta na rozpoznawaniu symboli, przyczyni się do bliższego poznania historii Węgier przez Polaków, a Węgrom przybliży historię Polski.

Więcej

Miś Wojtek

„Miś Wojtek” to edukacyjna gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat, która ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

Więcej

ZnajZnak - Sport

to część popularnej serii gier, wyróżniającej się połączeniem emocjonującej rozgrywki z ciekawym przekazem edukacyjnym. Gracze, bawiąc się, poznają historię polskiego sportu w latach 1918‒1945.

Więcej

7. W obronie Lwowa

„7. W obronie Lwowa" to planszowa gra historyczna rozgrywająca się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Zadaniem 7. Eskadry Myśliwskiej jest powstrzymanie 1. Armii Konnej, która galopuje w kierunku Lwowa.

Więcej

Reglamentacja

Instytut Pamięci Narodowej przedstawia nową grę planszową twórców Kolejki. Jeżeli zdecydujecie się na rozgrywkę, czeka Was trudne zadanie. Cofacie się do czasów PRL, by zimą 1983 roku powalczyć o dodatkowe kartki na mięso, cukier i inne dobra.

Więcej

111

„111” jest planszową grą historyczną przeznaczoną dla dwóch osób. Jej akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r. i odtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m.in. 111 eskadra myśliwska. Premiera - 6 września 2013

Więcej

303

„303” jest szybką wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzyman

Więcej

303 - puzzle

Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej przygotowało dla dzieci i rodziców 100-elementowe puzzle przedstawiające walkę samolotów legendarnego Dywizjonu 303 z niemiecką wyprawą bombową na Londyn.

Więcej

ZnajZnak

„ZnajZnak” jest grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Przy użyciu jednego kompletu kart w „ZnajZnak” mogą grać jednocześnie nawet 32 osoby.

Więcej

ZnajZnak - Monte Cassino - wydanie II

„ZnajZnak – Monte Cassino" to drugie wydanie karcianej gry edukacyjnej, w której wiedza na temat jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej przychodzi samoistnie podczas zabawy.

Więcej

ZnajZnak - Monte Cassino

„ZnajZnak – Monte Cassino" jest karcianą grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy, w której wiedza na temat jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej przychodzi samoistnie podczas zabawy.

Więcej

Pamięć ‘39

„Pamięć ’39”, oparta na zasadach popularnej gry „Memory”, wprowadza uczniów w tematykę kampanii wrześniowej 1939 r., operując archiwalnymi zdjęciami.

Więcej

Kolejka

Gra planszowa „Kolejka” opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy.

Więcej

Ogonek

200% normy! Cztery dodatki w jednym! Ogonek wprowadza do gry nowe kolejkowe emocje. Dzięki rozszerzeniu dla szóstego gracza będziecie mogli zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych w jeszcze większym gronie.

Więcej

Puzzle z portretem marszałka Józefa Piłsudskiego

600 elementowe puzzle z portretem marszałka Józefa Piłsudskiego. Barwy zostały zrekonstruowane cyfrowo. Na odwrocie znajduje się biogram Naczelnika.

Więcej

Awans – zostań marszałkiem Polski

Gra „Awans – zostań marszałkiem Polski” służy przybliżeniu młodzieży polskich stopni wojskowych z 1939 r. Grając kartami z naramiennikami od szeregowca do marszałka Polski, gracze poruszają się po planszy przedstawiającej szczeble wojskowej hierarchii.

Więcej

ZnajZnak – Pamięć

„ZnajZnak – Pamięć” – przygotowana z myślą o młodszych graczach gra typu „Memory” w której wiedza przychodzi sama podczas rozgrywki. Na kartach umieszczono wybrane symbole z najnowszej historii Polski.

do góry