303

Gra „303”

„303” jest szybką wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami za pomocą których prowadzi operację wojenną na planszy, nawiązującej do stołu dowodzenia RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kości.
 

 

Teledysk z grą 303 do piosenki zespołu Sabaton - Aces In Exile

Gra „303” zwyciężyła w konkursie na Planszową Grę Wojenną roku 2010

 


Gra „303” jest trójjęzyczna, angielsko-czesko-polska (Uwaga: wydanie z 2016 r. nie zawiera instrukcji czeskiej, której miejsce zajmuje poszerzone nowe opracowanie historyczne o Bitwie o Anglię), co przypomina wspólna walkę w obronie wolności pilotów czechosłowackich i polskich, którzy wsparli Brytyjczyków w Bitwie o Anglię. Symbolem braterstwa broni są postacie trzech lotników Dywizjonu 303: Witolda Urbanowicza, Johna Kenta, Josefa Františka. O bohaterach tej bitwy i samolotach na których walczyli można dowiedzieć się więcej z dołączonego do gry opracowania.

Chcieliśmy stworzyć grę jednocześnie dla dzieci i dorosłych. Grę która łączyłaby edukacyjne przesłanie z dużą grywalnością. Taka gra musi być dynamiczna, mieć ciekawy klimat i proste zasady oraz dawać młodszym i starszym strategom dużo satysfakcji z podejmowania właściwych decyzji. Żeby gra była emocjonująca potrzebne są jeszcze odrobina losowości i szybko uciekający czas. To wszystko udało się osiągnąć w grze „303”.

„303” jest współczesną grą strategiczno-losową, w którą można zagrać na krótkiej przerwie w szkole czy w pracy. Niemiecki bombowiec w obstawie myśliwców zbliża się do Londynu. By go powstrzymać trzeba umiejętnie odciągnąć eskortującego go myśliwce i zadać opancerzonej maszynie decydujące trafienie. Im bliżej podleci się do przeciwnika tym większe szanse na trafienie, ale i większe ryzyko postrzału. Trzeba jednak uważać by rachunek prawdopodobieństwa nie spłatał nam figla.

Mamy nadzieję, że nasza gra dotrze nie tylko do polskich graczy. To dlatego przygotowaliśmy wydanie gry w trzech językach. Gra będzie także dostępna w Internecie w formie bezpłatnej gry on-line. Nasze poprzednie gry internetowe „Awans” i Pamięć `39” cieszą się dużą popularnością między innymi wśród polonijnych nauczycieli historii. Dzięki wersji on-line nawet za oceanem będzie można zagrać i dowiedzieć się czegoś ciekawego o Dywizjonie 303.

Pudełko zawiera:
  • planszę do gry wzorowaną na stole sztabowym Centrum Dowodzenia RAF
  • 12 dwustronnych żetonów z samolotami
  • 3 kości strzału
  • 1 wskaźnik zużycia paliwa
  • 12 znaczników strzału
  • broszurę z instrukcją i opracowaniem historycznym
Zainstaluj wtyczkę FLasha aby zobaczyć odtwarzacz.

Pliki do pobrania

Wybierz Strony

  • 1
  • 2
Liczba wejść: 313828, od Data publikacji 24.06.2010