Nawigacja

ZnajZnak

ZnajZnak – Historia Polski opowiedziana symbolami

„ZnajZnak” to gra edukacyjna, która za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. „ZnajZnak” jest przeznaczony dla 2 do 16 graczy w wieku od 10 lat (w zależności od wariantu możliwa jest gra w parach lub w większych grupach).

ZnajZnak to jedna z niewielu gier edukacyjnych, które przekazując graczom wiedzę, nie nudzą i nie męczą. Jest to gra, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Jak to zostało osiągnięte? ZnajZnak składa się ze 132 kart. Na każdej karcie jest pokazanych 12 ze 133 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają one jeden wspólny symbol. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten wspólny symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli mu się to uda, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Jeżeli nie zna nazwy znaku, odwraca kartę, odczytuje definicję symbolu, a na stół wykłada nową kartę i gra toczy się dalej. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.

Liczba graczy: 2-16
Wiek: 10+
Czas gry: 15 minut

Elementy gry:

  • 132 karty do gry
  • 133 karty pomocnicze z opisem symboli
  • instrukcja

Broszura do pobrania:

Przydatne łącza:

   

ZnajZnak – Na prąd

Od października 2015 r. ZnajZnak jest dostępny także w wersji elektronicznej: ZnajZnak – Na prąd można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook lub bezpłatnie pobrać na tablety i smartfony.

Przydatne łącza:

 

Klasyczna, papierowa wersja gry do nabycia w punktach sprzedaży IPN oraz w dobrych sklepach z grami planszowymi. Można ją kupić miedzy innymi w księgarni internetowej ipn.poczytaj.pl: http://www.ipn.poczytaj.pl/250596

Pliki do pobrania

Liczba wejść: 135796, od Data publikacji 18.03.2013
do góry