Nawigacja

IV edycja projektu: rok szkolny 2013/2014

Wykład i warsztaty związane z projektem „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” - 14, 15 stycznia 2014

Uczestnicy projektu „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” w dniach 14 i 15 stycznia 2014 roku odbyli szkolenie związane z techniczną stroną przeprowadzenia notacji, czyli wywiadu ze świadkiem historii.

 • Uczestnicy warsztatów
  Uczestnicy warsztatów
 • Uczestnicy warsztatów w L.O. im. św. Edyty Stein w Lublińcu
  Uczestnicy warsztatów w L.O. im. św. Edyty Stein w Lublińcu
 • Uczestnicy warsztatów w ZSS w Żorach
  Uczestnicy warsztatów w ZSS w Żorach
 • Uczestnicy warsztatów w II L.O. w Zabrzu
  Uczestnicy warsztatów w II L.O. w Zabrzu

Pierwszy wykład dotyczył sztuki research’u, czyli skutecznego zdobywania informacji. Uczniowie szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych mogli się przekonać, jak trudne może być pozyskiwanie informacji, od czego należy zacząć, by przygotować się do notacji i w jakiej formie należy zadawać pytania, by świadek opowiedział historię swojego życia a nie tylko zdawkowo odpowiadał na pytania.

Następnie odbył się wykład na temat Myślenia filmowego. Uczestnicy dowiedzieli się, jak napisać scenariusz notacji, poznali kilka filmowych kruczków np. mocne punkty, plan filmowy, poprawne oświetlenie i nagłośnienie oraz jak radzić sobie z nagraniem notacji w warunkach domowych.

Na sam koniec odbyły się warsztaty, mające na celu pokazanie, jak w praktyce wygląda przygotowanie i nagrywanie wywiadu ze świadkiem historii. Uczestnicy „uzbrojeni” we własny sprzęt fotograficzny i filmowy, musieli wzajemnie się nagrywać uwzględniając wszystkie rady przekazane przez prowadzących warsztaty.

Intensywne dwa dni. To było już drugie spotkanie z uczestnikami projektu wywodzącymi się z województwa śląskiego.

Kolejne planowane będzie na 28 marca 2014 roku, natomiast oficjalne zakończenie oraz prezentacja notacji będzie miała miejsce 22 maja 2014 roku.

 

Liczba wejść: 37156, od Data publikacji 28.01.2014
do góry