Nawigacja

"Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii"

Rozpoczynamy nabór do VIII edycji projektu „Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii”

Zapraszamy uczniów i nauczycieli wszystkich poziomów szkół do wzięcia udziału w VIII edycji projektu edukacyjnego „Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii”,

realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski. Dzięki spotkaniom ze świadkami historii uczniowie mają szansę poznać dzieje swojego regionu i osób, które przeciwstawiając się na różne sposoby nazizmowi i komunizmowi, przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości i budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Pierwszym 20 szkołom, które nie brały do tej pory udziału w naszym projekcie, proponujemy warsztaty na temat pracy ze świadkiem historii w „Opowiem ci o wolnej Polsce” i przygotowania wywiadu. W tym roku zgłoszenia przyjmujemy do końca października.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat „Opowiem ci o wolnej Polsce” znajdą Państwo na stronie projektu http://www.ceo.org.pl/pl/opowiem
 

Liczba wejść: 40177, od Data publikacji 18.09.2013
do góry