Nawigacja

"Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii"

II Edycja projektu – rok szkolny 2008/2009

Konferencja dla uczestników programu „Opowiem Ci o wolnej Polsce” – Warszawa, 31 maja – 2 czerwca 2009

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja dla uczniów i nauczycieli – uczestników programu „Opowiem ci o wolnej Polsce”.

Spotkanie to było podsumowaniem drugiego roku realizacji programu. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję przedstawić przygotowane projekty – zdjęcia, fragmenty nagrań, relacje zebrane w czasie spotkań ze świadkami historii. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz spotkań z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z dziedziny nauki i kultury. Program konferencji związany był z tegorocznymi obchodami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 20. rocznicy upadku komunizmu – te daty bowiem wyznaczają granicę tematyczną programu, dając możliwość głębszego poznania, refleksji i dyskusji na temat tych ważnych dla Polski wydarzeń.

Na nauczycieli i uczniów czekały ciekawe warsztaty, spotkania, debaty oraz zajęcia w podgrupach. Kluczowym punktem konferencji była prezentacja efektów działań uczestników w Zamku Królewskim, oraz gala w Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie znalazły również atrakcje artystyczno-kulturalne, które nawiązywały do podejmowanej przez program tematyki.

 

 


Projekt Opowiem ci o wolnej Polsce finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu „Europa dla Obywateli” 2007 – 2013.
Liczba wejść: 42634, od Data publikacji 04.03.2009
do góry