Nawigacja

"Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii"

V Edycja projektu „Opowiem ci o wolnej Polsce – spotkania młodzieży ze świadkami historii”

We wrześniu 2011 r. rozpoczęła się V edycja projektu edukacyjnego „Opowiem ci o wolnej Polsce – spotkania młodzieży ze świadkami historii”, realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach pracy przy projekcie zachęcamy uczniów i nauczycieli do poznawania historii najnowszej lat 1939–1989 poprzez rozmowy ze świadkami historii, którzy sprzeciwiali się nazizmowi i komunizmowi.
Zadaniem grupy projektowej jest znalezienie świadka historii, przeprowadzenie z nim wywiadu w formie audio lub video oraz rozpropagowanie w swoim środowisku wiedzy na temat wydarzeń, w których uczestniczył świadek historii, np. w formie spektaklu, wystawy czy prezentacji multimedialnej.

Do tej pory zgromadziliśmy setki relacji świadków historii i tysiące zdjęć ukazujących losy ludzi zaangażowanych w walkę o niepodległość, z których część została wykorzystana w przygotowanej przez nas publikacji „Migawki z przeszłości. Opowieści świadków historii”.

Szczegółowe informacje na temat sposobu przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej projektu http://www.ceo.org.pl/pl/opowiem.  
 

Liczba wejść: 40647, od Data publikacji 15.09.2011
do góry