Nawigacja

"Opowiem ci o wolnej Polsce. Spotkania młodzieży ze świadkami historii"

VI Edycja projektu edukacyjnego „Opowiem ci o wolnej Polsce – spotkania młodzieży ze świadkami historii”

Zapraszamy do udziału w kolejnej, VI już edycji projektu edukacyjnego „Opowiem ci o wolnej Polsce – spotkania ze świadkami historii”. Projekt realizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas realizacji projektu uczniowie poznają najnowszą historię Polski z perspektywy jednego człowieka – wybranego przez siebie świadka historii, który w aktywny sposób sprzeciwiał się nazizmowi i/lub komunizmowi.

Zadaniem grupy projektowej jest znalezienie świadka historii oraz przeprowadzenie z nim wywiadu. Kolejnym krokiem jest upowszechnienie wiedzy o swoim bohaterze i wydarzeniach, w których brał udział. Do tej pory zgromadziliśmy setki relacji świadków historii i tysiące zdjęć ukazujących losy ludzi zaangażowanych w walkę o niepodległość, z których część wykorzystaliśmy w przygotowanej przez IPN publikacji „Migawki z przeszłości. Opowieści świadków historii”.

Szczegółowe informacje na temat sposobu przesyłania zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej projektu http://www.ceo.org.pl/opowiem  
 

Liczba wejść: 39818, od Data publikacji 12.09.2012
do góry