Nawigacja

Patroni naszych ulic

PATRONI NASZYCH ULIC w Lublinie, Świdnicy i Mińsku Mazowieckim

Kolejne broszurki z serii „Patroni naszych ulic” dzięki harcerkom i harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej trafiły do mieszkańców Lublina, Świdnicy i Mińska Mazowieckiego.

W Lublinie książeczki roznosiła 12 Lubelska Drużyna Harcerzy „Bractwo” w ramach corocznie organizowanego przez środowiska Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Tygodnia Patriotycznego. Dzięki harcerzom swoich patronów mieli okazję poznać mieszkańcy ulic: Popiełuszki, Pileckiego, Okulickiego i Fieldorfa.

W Mińsku Mazowieckim książeczki zostały rozpowszechnione dzięki współpracy Muzeum Ziemi Mińskiej z Hufcem Mazowsze im. 1 PLM „Warszawa” Związku Harcerstwa Polskiego, która rozniosła książeczki mieszkańcom ulic Sosnkowskiego, Piłsudskiego i Okulickiego.

W Świdnicy, 10 Świdnicka Drużyna Harcerska „Mrówkojady” im. hm. Aleksandra Kamińskiego poza rozniesieniem książeczek o patronach na ulicach Fieldorfa, Okulickiego, Pileckiego i Piłsudskiego w Świdnicy promowała również akcję „Zapal światło wolności”.

 

 

Liczba wejść: 39775, od Data publikacji 03.12.2013
do góry