Nawigacja

Sejm Dzieci i Młodzieży

Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Rekrutacja do udziału w projekcie, podobnie jak w ubiegłych latach, rozpocznie się pod koniec lutego.

  • (fot. Krzysztof Białoskórski)
    (fot. Krzysztof Białoskórski)

Temat tegorocznej sesji oraz szczegóły zadania rekrutacyjnego zostaną zamieszczone w dniu 27 lutego o godz. 12.00 na stronie internetowej https://sdim.sejm.gov.pl, http://ipn.gov.pl oraz http://www.pamiec.pl.

Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Podobnie jak w zeszłym roku, w ramach realizacji zadania rekrutacyjnego uczniowie będą musieli podjąć działania na rzecz swoich środowisk lokalnych związane z tematyką sesji. Relację z ich przebiegu zamieszczą następnie na platformie internetowej. Rekrutacja ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac będzie udział w posiedzeniu SDiM 1 czerwca w charakterze posłanki lub posła. Ponadto, dwa najlepsze zespoły z każdego województwa wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 13 – 14 maja.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przybliżenie uczestnikom projektu tematyki związanej z procesem legislacyjnym oraz demokracją parlamentarną. Dodatkowo intencją organizatorów jest  kształtowanie postaw patriotycznych, rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej,​ zachęcenie uczniów do aktywnej działalności na rzecz najbliższego otoczenia już na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Liczba wejść: 10193, od Data publikacji 23.02.2017
do góry