Nawigacja

Sejm Dzieci i Młodzieży

Rozpoczęła się rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski)

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Uczestnicy XXV sesji SDiM zmierzą się więc z zadaniem rozpowszechnienia zarówno historii, jak i osoby, o której zdecydują się opowiedzieć. W tym celu będą musieli stworzyć trwały efekt realizowanego projektu, w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera.

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie 8 kwietnia o godzinie 23.59. Lista najlepiej ocenionych prac zostanie ogłoszona 30 kwietnia br., a ich autorzy 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Informacje dotyczące przebiegu rekrutacji oraz posiedzenia SDiM będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz na oficjalnym profilu SDiM na Facebooku. Na stronie internetowej znajdziecie też Przewodnik uczestnika XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który zawiera wskazówki dotyczące sposobu wykonania zadania rekrutacyjnego.

 

  • XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski)
    XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski)
  • XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski)
    XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Krzysztof Białoskórski)
  • XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Marta Marchlewska)
    XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży (Fot. Kancelaria Sejmu / Marta Marchlewska)
Liczba wejść: 3940, od Data publikacji 05.03.2019
do góry