Nawigacja

Szkolenia dla nauczycieli

Seminarium dla nauczycieli „Dowody zbrodni”

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Dowody zbrodni” poświęconemu podziemiu niepodległościowemu i konspiracji młodzieżowej.

Seminarium składać się będzie z dwóch, niezależnych modułów.

  • 15 lutego po zwiedzaniu wystawy „Dowody zbrodni” przygotowanej przez IPN i prezentowanej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” odbędzie się wykład prof. J. Wołoszyna na temat podziemia niepodległościowego i konspiracji młodzieżowej walczących z komunistami. Zaplanowaliśmy także warsztaty, będące propozycją omawiania tego tematu w szkole. Dodatkowo, jako pierwsi będziecie mieli Państwo okazję obejrzeć część ekspozycji dotyczącej konspiracji młodzieżowej, której wernisaż zaplanowany jest na marzec 2019 r.
  • 16 lutego zapraszamy Państwa na objazd po miejscach związanych ze zbrodniami dokonanymi przez komunistów. Odwiedzimy m.in. dawną siedzibę Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Willę Jasny Dom, która od 1945 r. była siedzibą Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w każdym z modułów i materiały edukacyjne związane z tematem.

 

KLIKNIJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA SEMINARIUM

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego 2019 r.

 

Organizatorzy zapewniają transport podczas zwiedzania miejsc pamięci 16 lutego. Nie zapewniamy noclegu w Warszawie z 15 na 16 lutego 2019 r.

Zapraszamy do udziału w seminarium.

Pliki do pobrania

Liczba wejść: 8143, od Data publikacji 22.01.2019
do góry