Nawigacja

IPN TV KONFERENCJE

IPNtv Konferencje - Konferencja naukowo-edukacyjna „Sprzeczne narracje. Historia powojennej Polski” – Warszawa, 19–20 stycznia 2017

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA.

Konferencja ma być odzewem na niewiedzę i merytoryczne zamieszanie dotyczące faktów i ocen ważnych wydarzeń Polski powojennej, jak i życiorysów ważnych postaci. Poruszone zostaną tematy do dziś istotne, zarazem często drażliwe, funkcjonujące niejednokrotnie (co nie znaczy zawsze) w przestrzeni medialnej i świadomości społecznej w dwóch sprzecznych narracjach, z których jedna została podważona na gruncie naukowym, mimo to bywa traktowana jako prawdziwa i obowiązująca.

Zajmiemy się między innymi odpowiedziami na pytania: Czy w Polsce tużpowojennej mieliśmy do czynienia z wojną domową, czy nową okupacją? Czy Wojciech Jaruzelski był bardziej karierowiczem, czy człowiekiem o rozdartym życiorysie i sumieniu? Kim naprawdę jest Lech Wałęsa? Czy w PRL dokonał się skok cywilizacyjny? Czy stan wojenny był mniejszym złem? Czy istniała alternatywa dla Polski Ludowej?

Konferencja kierowana jest przede wszystkim do studentów i uczestników życia publicznego, w tym ludzi mediów, będzie jednak mieć charakter otwarty.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 
 
 
 
 
 

Patronat medialny: TVP Info, TVP Historia, TV Republika, „Do Rzeczy”, „wSieci”, „Gazeta Polska”, „Gość Niedzielny”, Polskie Radio 24, Radio Warszawa, Radio Wnet, Dzieje.pl, wPolityce.pl, Niezlomni.com.

Liczba wejść: 15733, od Data publikacji 19.01.2017
do góry